Videolar
  Duyurular

+90 232 463 88 02  |  info@iyilikmerkezi.com
ANASAYFA HAKKIMIZDA
EĞİTİMLER
TERAPİLER
MAKALELER
İLETİŞİM
 
 
Sola Unitas Coach Academy - İyilik Merkezi İşbirliği ile Sertifikalı Koçluk Eğitimleri İzmir de 1.modül 25-26Mayıs.2013 de başlıyor
 

Profesyonel Kocluk Egitimi - İzmir

Sola Unitas Koçluk Eğitimi Programı

Uluslararası Koçluk Derneği lisansı altında sürdürülen "Sola Unitas Koçluk Eğitimi Programı" sizi, koçluk eğitimlerinde insan zihnine giden derin bir yolculuğa çıkarıyor ve tüm hayatınızda kalıcı değişikliklerin oluştuğunu görmek size yaşadığınız her an büyük bir tatmin sağlayacak. İzmir'de düzenlediğimiz "Yaşam Koçluğu Eğitimi" ile iyi bir yaşam koçu olabilir ya da kişisel gelişiminize katkı sağlayabilirsiniz.

Dokuz koçluk yetkinliğini temel alan eğitimler "Koçluğun Babası" olarak bilinen Thomas Leonard'ın önderliğinde Uluslararası Koçluk Derneği tarafından oluşturulmuştur. Sola Unitas Türkiye'de IAC'nin tek yetkili temsilcisidir.

Program Aşamaları

1. Öngörüşme

Sola Unitas Koçluk Eğitim programına katılacak olanların tamamı telefon ya da yüzyüze görüşme yolu ile mülakat programına alınır. 15-30 dakika süren görüşme sonrasında kişinin değerleri ve koçluk programına uyumu dikkate alınır ve katılımcının uygun bulunması durumunda eğitime kabul edilir.

2. Temel Koçluk Becerileri (Foundations of Coaching)

Koçluğun temelleri programı size, Sola Unitas Koçluk modelinde temel yetkinlikleri kazandırmak için tasarlanmıştır. Bu bölümde koçluk için gerekli olan beceriler ve bu becerilere eşlik etmesi gereken zihin araçları, koçluğun Uluslararası Koçluk Derneği tarafından kabul edilmiş etik ilkeleri ve koçluk demoları sunulacaktır. Temel eğitim atölye ortamında, gözetimli koçluk yapma olanağı sunacak ve atölye liderlerinin tecrübe ve bilgileri ile, geri beslemeler verilecektir. Uygulamalar ve teorik bilgiler, sizin farklı kişiliğinizi yansıtacak şekilde organize edilecektir. Eğitimin ilk bölümü iki gün sürmektedir.  Eğitim sonunda Temel Koçluk Eğitimi Sertifikası verilmektedir.

Sadece iki günlük temel koçluk eğitimi size önemli farkındalıklar sağlayacaktır. Eğitim sonrası en az iki hafta bilgilerin içselleştirilebilmesi için eğitim arası verilmektedir. Sola Unitas'ın yöntemini dünyada ki tüm ciddi eğitim kurumları koçluk eğitimlerinde önemli ve zorunlu bir unsur olarak görmektedir.

3. Koçun Varlığı ( Coaching Presence)

Yetkin Koçluğu tanımlayan eğitimin ikinci modülü koçun varlığına ilişkindir. 20 saatten oluşan yetkin koç eğitim programı size, Sola Unitas Koçluk modelinde sezgilerinizi kullanmanız ve danışana ayna olabilme özelliklerini kazanmanız için tasarlanmıştır. Bu bölümde transformasyon için sezgilerinize erişim, değişim ve/veya farkındalık ajanı olma, kendi zihin haritanız ve danışanın zihin haritası, danışanınızla birlikte yaratma gibi konular ana unsurları oluşturacaktır. Yetkin koçluk eğitimi atölye ortamında, gözetimli koçluk yapma olanağı sunacak ve atölye liderlerinin tecrübe ve bilgileri ile, geri beslemeler verilecektir. Uygulamalar ve teorik bilgiler, sizin farklı kişiliğinizi yansıtacak şekilde organize edilecektir. Bu eğitim iki gün sınıf ortamında devam edecektir, eğitimin ilk gününün sonunda iki saatlik Reciprocoach uygulaması bulunmaktadır. Eğitim sonunda Yetkin Koçluk Eğitimi Katılım Sertifikası verilmektedir.

4. Birlikte Oluşturma ( Co-creation of Coaching)

20 saatten oluşan uzman koç eğitimi programı size, danışanların paternlerini görme, kullandıkları dili farketme, zihin çevrimleri, anda kalabilme, danışanla tam ve bir olabilme konuları üzerine odaklanacaktır. Bu bölümde uzman koçluğun aşağıdaki yetkinliklerine kavuşacaksınız. -Provokatif konuşmalara eşlik etme -Danışana farkındalık sağlama -Danışanı keşfetme -Destekleyici çevreyi tasarlama -Danışanın eşsiz olduğunu görme -İç dirençleri ve kaynaklarını görme Uzman yaşam koçluk eğitimi atölye ortamında, gözetimli koçluk yapma olanağı sunacak ve atölye liderlerinin tecrübe ve bilgileri ile, geri beslemeler verilecektir. Uygulamalar ve teorik bilgiler, sizin farklı kişiliğinizi yansıtacak şekilde organize edilecektir. Bu eğitim iki gün sınıf ortamında devam edecektir, eğitimin ilk gününün sonunda iki saatlik Reciprocoach uygulaması bulunmaktadır.  Çalışmalara tam katılımın sağlanması sonrasında, IAC veya ICF sertifikasına sahip bir Sola Unitas Koçu tarafından 1 saat mentor koçluk verilecektir. Eğitim sonunda Uzman Yaşam Koçluğu Eğitimi Sertifikası verilmektedir.

5. Olasılıklar Dünyası (World of Possibilities) - Öğrenci Koçluğu Eğitimi - Transaksiyonel Analiz

Transaksiyonel Analiz eğitimi programı size, öğrenci ve çocuklarla çalışma temel Transaksiyonel Analiz teknikleri ve bazı iletişim modelleri üzerine odaklanacaktır. İlk üç modül profesyonel koçluk sertifikası modülü ile beraber ilerlerken, bu modülde öğrencilere ve zihin modellemelerine ilişkin ek kaynaklar öğrenilecektir.

Değerlilik Algımızı Şekillendiren Sürücüler, Serbest Bırakıcılar, Hayat Pozisyonları, Temel Tutumlar, Fonksiyonel Analiz, Temel Tutumlar ve Davranışlar İlişkisi, Tamamlayıcı Tutumlar, Psikolojik Oyunlar, Duyu Odakları ve Duygular

6. Reciprocoach Uygulaması ve Kayıtlı Seans

2. ve 3. Modül eğitimlerin ilk günlerinin sonunda ikişer saat koçluk çalışmalarının geniş katılımlı olarak yapıldığı RECIPROCOACH seansına geçilecektir. Bu bölümde hem atölye liderleri koçluk demoları sunacak, hem de katılımcıların koçluğuna geri ildirim verilecektir. Modülleri ve 50 saatlik koçluğu tamamlayan tüm katılımcılar bir koçluk deneyimini kayıt ederler ve mentor koçları ile geri bildirim çalışması yaparlar. Mentor koçun kişinin koçluk yetkinliklerine ilişkin yeterli onayı vermesini müteakip, Profesyonel Koç ve Öğrenci Koçu sertifikası almaya hak kazanılır.

Eğitim aldıktan sonra RECIPROCOACH seanslarına katılmak isteyenler, önceden bildirmek koçuluyla seans başına 50 TL+KDV ödeyerek, devamlı katılım sağlayabilir ve koçluk deneyimleri ile yetkinliklerini geliştirebilirler.

 
EĞİTİM YERİ VE TARİHLERİ
 
IAC Koçluk Eğitimi 1.Modül 25-26 Mayıs 2013
IAC Koçluk Eğitimi 2.Modül 01-02 Haziran 2013
IAC Koçluk Eğitimi 3.Modül 03-04 Ağustos 2013
IAC Koçluk Eğitimi 4.Modül 17-18 Ağustos 2013
 
Eğitimlerimiz İzmir, Alsancak'ta anlaşmalı otellerde yapılmaktadır.
 
EĞİTİM FİYATLARI
 
IAC Koçluk Eğitim Paketi'nin fiyatı kayıt zamanına göre 3200 TL ile 2700 TL arasında değişmektedir. Erken kayıt, her bir modül fiyatı ve diğer kampanyalarımız için  http://www.solaunitas.com/index.php/k2-categories/2012-03-07-02-56-37
 
Tüm fiyatlarımız için World Card, Bonus ve Axcess kartlarına vade farksız 6 taksit yapılabilmektedir.  
 
 
  Tüm Yazılar
 
1) Mustafa Kartal ile Nefes Koçluk Eğitimi 17-20 .Nisan 2014
 
2) Begum Karace ve Hümeyra Tümay ile Sigarayı Bırakmak İsteyenler için Workshop 20 Mart.2014 Perşembe
 
3) Mustafa Kartal ile Nefes Koçluk Eğitimi 20-21-22-23 Şubat 2014
 
4) Theta Healing Eğitimleri hafta içi ve Haftasonu Modülleriyle 22-26 Ocak.2014 de İstanbul Nefes Okulunda
 
5) Evren Gönenç ile Access Bars ve Matrix Energetics Bireysel Seansları 22-23.Ocak.2014 de İyilik'te
 
6) Fatih Keçelioğlu ile Bosna Piramitlerinin ve genel olarak piramitlerin anlam ve önemi konulu Workshop
 
7) Begüm Karace ve Hümeyra Günel Tümay ile Her Ay Bir Çakra
 
8) Mustafa Kartal Sertifikalı Nefes Koçluk Eğitimi 12-13-14-15 Aralık'ta
 
9) Access Bars Eğitimi 14 Aralık'ta - iyilik'te
 
10) Feng Shui ile 2014 de şanslı Evler Yaratın
 
11) Reenkarnasyon ve Paralel Evrenler Konulu Söyleşimiz 22 Kasım da
 
12) 19 Kasım Salı Theta Healing Ücretsiz Tanıtım Toplantısı ve Mini Seanslar
 
13) Gülüm Omay ile Reiki Günleri 4-5-6 Ekimde
 
14) Yeni Enerji ve Diriliş konulu söyleşimiz 26 Eylül de
 
15) Karşıyaka Kültür Sanat Festivalinde Söyleşimize davetlisiniz
 
16) Mustafa Kartal Sertifikalı Nefes Koçluk Eğitimi 26-29 Eylül'de
 
17) ThetaHealing® Basic DNA Bilinçaltı (Başlangıç) Semineri Ücretsiz tanıtım Toplantısı 12 Eylül 2013
 
18) Sola Unitas Coach Academy - İyilik Merkezi İşbirliği ile Sertifikalı Koçluk Eğitimleri İzmir de 1.modül 25-26Mayıs.2013 de başlıyor
 
19) Mustafa Kartal Sertifikalı Nefes Koçluğu Eğitimi ile2-3-4-5 Mayıs'ta
 
20) Mustafa Kartal Holoterapi Eğitimi ile 2-3-6-7 Mayıs'ta
 
21) Sola Unitas Coach Academy - İyilik Merkezi İşbirliği ile Sertifikalı Koçluk Eğitimleri İzmir de 13-14 Nisan 2013 başlıyor
 
22) 21 Şubat 2013 - Theta Healing Ücretsiz Tanıtım Toplantısı
 
23) ThetaHealing® Basic DNA Bilinçaltı (Başlangıç) Semineri Ücretsiz tanıtım Toplantısı
 
24) Tune-Ayar Semineri ile Nilgün Sarar 1-2 Aralık 2012 de İzmir de
 
25) Gülüm Omay'dan REİKİ (DR. MİKAO USUİ) TEKNİKLERİ SEMİNERİ 10 Aralık Pazartesi
 
26) 5 element ve Feng Shui - Mine Dural 14 Ekim
 
27) İyilikte Self-Coaching Eğitimi
 
28) I Ching
 
29) Theta Healing Ücretsiz Tanıtım Toplantısı
 
30) Korkut Keskiner Konferans - Evrenin Dini -
 
31) 21 Mart Ekinoks ve Bahar Meditasyonu
 
32) Korkut Keskiner’den Konferans "Altı Üstü Bir Bilinç "
 
33) Zeynep Sevil Güven ile Acı Çemberleri Çalıştayı
 
34) 24.12.2011 Yeni Yıl için Bolluk Meditasyonu
 
35) 11.11 saat 11:11
 
 

Tüm hakları saklıdır. 2014 Copyright © İyilik Kişisel Gelişim Danışmanlık Merkezi