fbpx
Şimdi bir seans alın!

His Yüklemelerinin Önemi

His Yüklemeleri nedir ve neden önemlidir?

İnançlarımız doğrultusunda düşünürüz ve düşündüğümüz her şey bedenimizde bir enerji yaratır, bu enerji ilgili salgı bezi ile rezone olur ve hormonlar salgılanmaya başlar. Hormonlar, ilgili hücrelere ulaştığında “duygular” yani hareket halinde enerjiler oluşur, o duyguları anlayış şeklimize “hissetmek” deriz…

Hissettiklerimiz tamamen bizim inanç ve düşünce sistemimiz ile ilgilidir ve duyguyu alabilmek için hücrelerimizde o “hissin” reseptörleri olmalıdır. Bu sebeple his yüklemeleri çok önemlidir. Her his yüklemesinde hücrelerimizde yeni reseptörler açılır. İnanç sistemimizin kabul ettiği bir enerji ile karşılaştığımızda, eğer reseptörümüz varsa duyguyu hissederiz… Eğer ilgili reseptörler bizde yoksa, o his yanımızdan geçip gider.

Suyun nasıl hissedildiğini bilmeyen küçük bir balık düşünün. Suyun ne olduğunu bilmekte, suyun ne olduğu ile inançlar taşımaktadır. Ancak suyun nasıl hissedildiğini bilmediğinde, suyun içinde yaşadığı halde, sürekli bir yoksunluk çekmektedir.  Hücrelerde ve tüm bedende suyun “hissine” ihtiyacı vardır.

Suyun hissi balığın hücre hafızasına kaydedildiğinde, artık balığımızın suyu farketme, hissetme şansı olacaktır. Aksi takdirde bütün ömrünü “suyu” arayarak geçirebilir.

Artık suyu tamamen hissetmek için önünde suyun olmadığına dair inançları kalmıştır sadece. Bu inançları; bir aydınlanma, bir anlayış, bir deneyim, farklı bir bakış açısına sahip olarak değiştirme şansı elde ettiğinde susuzluk sorunu tamamen çözülür. Eğer his yoksa, deneyim ve bakış açısı değiştiği halde suyun hissi hala yoktur…

Bizler de aynı bu küçük balık gibi, sevginin ve bolluğun çok olduğu bir dünyada yaşıyor ve yoksunluktan şikayet ediyor olabiliriz.  Bu yoksunluğu kaydettiğimiz, kendimizi uzaklaştırdığımız, hak etmediğimize karar verdiğimiz, şartlar, zorunluluklar, yeminler, antlar, sözlerle kendimizi kısıtladığımız anlar olabilir. O anılardan, bilgilerden arındığımızda yoksunluğumuz sona erer.

Ancak o anılardan, hafızalardan, bilgilerden arınsak da, his bizde yoksa yine aramaya devam ederiz.

His yüklemeleri bu sebeple çok önemlidir. Pek çok bilgiyi kolektif bilinç ile paylaştığımız göz önüne alındığında, bizim his yüklemeleri ile hücrelerde açtığımız yeni reseptörler sayesinde bu hisler bütüne de yardımcı olacaktır.

Begüm Karace

Kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

 

 

Seanslarımız

 

Etkinlik Takvimi

Bizi Arayın Whatsapp'tan Yazın
Etkinlik Takvimi

Etkinlik Takvimi

27 May 2024
Travma Temizleme Ve İlerleme Seansı
28 May 2024
Anne Karnındaki Kodların Çözümlenmesi
29 May 2024
Theta Healing Seansları
30 May 2024
Online Theta Destekli Scio Seansı
31 May 2024
Eşimle İlişkimi İyileştirme Seansı
03 Haz 2024
Çakra arındırma ve dengeleme seansı
04 Haz 2024
Annemle İlişkimi İyileştirme Seansı