fbpx
Şimdi bir seans alın!

Reiki Seminerleri

Aslen Japonca olan “Reiki” sözcüğü, her yerde var olan, evrensel olan anlamındaki “rei” ve yaşam enerjisi anlamında olan “ki” sözcüklerinin birleşimiyle oluşur; “Evrensel Yaşam Enerjisi” anlamına gelmektedir. 1900’lü yılların başında Dr. Mikao Usui tarafından çok eski olan şifa yönteminin araştırılmasıyla ortaya çıkmıştır. Reikinin tarihi çok daha eski olmasına rağmen bu bilginin günümüze ulaşmasındaki en önemli kişi bu konuyu derinlemesine araştıran ve bir teknik haline getiren Dr.Mikao Usui’dir.

Reiki herhangi bir din ya da inanç şekli değildir her inanca sahip insan tarafından kolaylıkla uygulanabilir. Reiki tıbbı reddetmez aksine tıbbi tedaviye destek olma işlevindedir. Hastaların mutlaka tıbbi tedavi görmesi gerektiğini savunan reiki uygulayıcıları reikinin faydalarını tüm dünyanın daha iyi görmesini sağlamışlardır.

Reikinin hiç bir zararı ya da yan etkisi yoktur, zamanla unutulmaz ve etkisi kaybolmaz. Bir çok hastalıkta tıbbi tedaviyi tamamlar, zihinsel ve bedensel gerginliklerden kurtulmayı sağlar, ilaçların yan etkisini azaltır, yorgunlukları giderir, bağımlılıklardan kurtulmaya yardım eder kısaca pozitif enerjiyi arttırma ve kişisel gelişim anlamında önemli pozitif etkiler yapar.

Reiki bugün dünyada yaklaşık iki milyon kişi tarafından uygulanmaktadır ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. Dünyada birçok hastane Reiki uygulamayı bütünleyici kabul etmekte ve reikiyle ilgili çalışmalara önem vermektedir. Reiki, uygulayıcılarda aynı zamanda sezgileri güçlendirir, ruhsal farkındalığın da artmasını sağlar.

Reiki 1’nci aşama Seminer içeriği :

1- Reikinin tanımı

2- Reikinin tarihçesi

3- Reikinin aşamaları hakkında detaylı açıklama

4- Reikinin kullanım alanları

5- Temel çakra bilgileri

6- Reiki uyumlaması

7- Reiki ile çakraların dengelenmesi

8- Kendine Reiki uygulama temel pozisyonları

9- Kendine Reiki uygulamada özel tutuş pozisyonları

10- Başkalarına Reiki verirken temel tutuş pozisyonları

11- Başkalarına Reiki verirken özel tutuş pozisyonları

12- Reikinin 5 prensibi

13- Reikinin günlük yaşamda kullanımı

14- 21 günlük çalışma programı

15- Topraklanma meditasyonu

Reiki 2’nci Aşama Seminer içeriği :

Birinci dereceyi tamamlayıp Reiki’yi yaşantınızda aktif halde kullandıktan sonra, Reiki ikinci derece seminerine katılarak Reiki ile şifa yeteneğinizi geliştirebilirsiniz. 2. derece Reiki seminerinde zihinsel ve duygusal şifa esastır. Bu seminerde Usui Reiki sembol bilgileri verilir. Reiki etiğinin tekrar hatırlatılması ile semboller, isimleri ve çizimleri ile öğretilir. Sembollerle ilgili çalışmalar gösterilir. Usui Reiki geleneğindeki üç sembol;

1.Güç sembolü

2.Duygusal/zihinsel şifa sembol

3.Uzaklık sembolü uygulamaları ile anlatılır.

Reiki 2 uyumlamaları yapılır. Uyumlamalar sonrası sembollerle çalışmalar yapılır. Sembollerin hissedilmesi sağlanır. Kişinin kendi şifası için uygulayabileceği sembol çalışmaları gösterilir. Kişinin başkalarına sembollerle nasıl şifa uygulayabileceği teorik-pratik şekillerde anlatılır. İlave egzersizler ve meditasyonlar uygulanır. Reiki 2 uyumlamasından sonra zamandan ve mekândan bağımsız olarak şifa gönderilebilir

2.Derece uyumlanma ile Reiki uygulayıcısının gelişimi ana başlıklarla şöyledir:

Reiki enerjisinin gücü ve odaklanması artar, şifa yeteneği artar.

Fiziksel olmayan sorunlara da şifa verme olanağı vardır.

Yer-Zaman faktörlerini ortadan kaldırarak şifa çalışması yapılabilir.

Seminer içeriği:

1- Reiki 1 den Reiki 2 ye

2- Semboller nedir

3- Sembollerle çalışma

4- Mekân Temizliği

5- Geçmiş Travmaların izlerini yok etme

6- Karmik bağ kesme meditasyonu

7- Topraklanma meditasyonu

Reiki 3’ncü Aşama Seminer İçeriği:

Reiki 3üncü aşama semineri üstatlığa giden yoldur. Bu aşamada öğrenciye üstat sembolü ve kullanımından bahsedilir. Bu sembol sayesinde daha yüksek enerjilere açılmak ve yüksek enerjileri kullanmak mümkün olur. Meditasyonlar ve kişisel gelişim için kullanılır.

Seminer içeriği:

1- Reiki 2 den Reiki 3 e

2- Uyumlama

3- Sembol bilgisi ve kullanımı

4- Sembol meditasyonları

5- 17 haftalık çalışma takvimi

6- Topraklanma meditasyonu

Seminerlerimiz hakkında daha detaylı bilgi ve planlama için bize 0533 438 2802 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

İstanbul’da gerçekleşecek seminerler için bize 0533 331 8771 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın Whatsapp'tan Yazın
Etkinlik Takvimi

Etkinlik Takvimi